Přehled speciálních programů systému TacFit 4

Přečteno: 2933
Tímto dílem uzavřeme speciální programy systému TacFit. V předchozích dílech jsme si představili jak systémy pouze s vlastním tělem (bodyweight), tak i systémy, které již využívají rozmanité cvičební pomůcky. V dnešním díle si tyto speciální programy uzavřeme posledními třemi programy – FireFighter – First Alarm, Barbarian a Kettlebell Powerformance. Pojďme tedy na to 🙂
 

TacFit Fire Fighter – First Alarm

Program First Alarm, sestavený Scottem Sonnonem, je určen speciálně pro hasiče. Svou komplexitou se zcela vyrovná programům Commando, či Survival. Celý program je možné si stáhnout (za poplatek) na níže uvedených webových stránkách, nicméně je možné si zde zdarma stáhnout i jeho část, která vám pomůže se rozhodnout, jestli do celého programu zainvestovat. Stránka vyžaduje pouze emailovou registraci, která je zdarma. Rozlišuje dvě úrovně přístupu a samozřejmě i poskytovaných materiálů.

Fee Membership

Premium Membership

Tento speciální program obsahuje:

 • 7 HIIT způsobů zatížení
 • 4 úrovně náročnosti (Recruit, Proby, FireFighter, Smoke Eater)

Cvičí se s vlastním tělem i s pomůckami (medicinbal, clubbell, kettlebell, apod.)

Pro postup na náročnější úroveň je nutné mít tepovou frekvenci (TF) mezi 60%-80% maximální TF a splnit hodnoty udávané TED kompasem (Technika min. 8, Zatížení max. 6 a Nepohodlí max. 3).

Youtube kanál

Originální stránka programu

 

TacFit Barbarian

Program byl sestaven Scottem Sonnonem, který T-BAR využívá ve svém systému Tacfit jako další cvičební pomůcku. Tento program je primárně zaměřen na zvýšení mobility kloubů, vybudování síly a nezbytného funkčně-svalové korzetu, který vám pomůže v každodenním životě. Program je určen jak pro začátečníky, tak i pro zkušené borce díky technikám jejichž náročnost postupně narůstá. Tento speciální program obsahuje:

 • 4 levely, které se od sebe liší vzrůstající náročností (Delta, Gamma, Beta, Alfa)
 • 8 cviků na level, tedy celkem 32 technik, které na sebe logicky navazují

Využívá jeden konkrétní typ HIIT zatížení: (8*30+60)*4

Obsahuje pouze cviky s T-BAR, které jsou nenáročné na výrobu i na skladování.

Pro postup na náročnější úroveň je nutné mít tepovou frekvenci (TF) mezi 60%-80% maximální TF a splnit hodnoty udávané TED kompasem (Technika min. 8, Zatížení max. 6 a Nepohodlí max. 3).

Bonusy k programu:

 • Band-Ageless – Dva workouty s pružnou gumou, které jsou zaměřené na zvýšení mobility kloubů. První workout se soustředí na horní polovinu těla a druhý na polovinu dolní tak, abychom zahřáli všechny klouby potřebné k zacvičení vlastního intenzivního workoutu.
 • Atlas yoga – Kompenzační cvičení, které je zaměřené na uvolnění horní částí těla po náročném cvičení s T-BAR. Cviky vychází z Prasara jogy, která je základem pro celý systém TacFit.
 • Stress Conversion – Další cvičení z Prasara jogy, které pomůže uvolnit stres z celého těla a zotavit se z intenzivního workoutu. Poté je tělo a mysl připravené buď na další kolo, anebo na zcela zasloužený odpočinek.
 • Strain Prevention – A ještě jedno cvičení, které je z kategorie „mobility“, což znamená, že je zacíleno na zahřátí kloubů a celkové zvýšení naší pohyblivosti. Vynikající záležitost pro všechny, kdož mají nějaké kloubní omezení.

Podrobná recenze

Originální stránka programu

 

TacFit Powerformance Kettlebell Training System

Program sestaven Scottem Sonnonem, který je zaměřen pouze na cvičení s kettlebely. Název programu Power-formance napovídá, že zde půjde o cílení na sílu a techniku. Kombinuje v sobě znalosti a principy z dvou již dříve vydané programy – Kettlebell Foundation a Kettlebell Spetsnaz. Tento speciální program obsahuje:

 • 3 úrovně náročnosti (levely)
 • 6 cviků / level
 • Celkem tedy 18 cviků, které na sebe logicky navazují

Využívá jeden konkrétní typ HIIT zatížení: [(6*30L/P)+60]*3

Obsahuje pouze cviky s kettlebelly.

Pro postup na náročnější úroveň je nutné mít tepovou frekvenci (TF) mezi 60%-80% maximální TF a splnit hodnoty udávané TED kompasem (Technika min. 8, Zatížení max. 6 a Nepohodlí max. 3).

Originální stránka programu

Scott Sonnon vydal ještě řadu dalších instruktážních videí, na které se možná podíváme někdy příště. V těchto videích je vidět postupný posun jak co se týká znalostí, tak i technického provedení jednotlivých cviků. Nicméně jsou zajimavá i díky tomu, že zde podrobněji rozebírá teorii, kterou ve speciálních programech systému TacFit již jen stručně zmíní, protože předpokládá, že máte nastudováno. Ostatně to je jedna z věcí, která se mi na tomhle systému líbí – certifikací studium systému nekončí. Ba naopak – během certifikačního semináře se jen krátce osvětlí, jak je systém postaven, ale je pak na vás, abyste studovali dále a prohlubovali si své znalosti v oblasti funkčního tréninku, psychologie, koučování, biomechaniky, apod. Jak jsem totiž již zde na stránkách psal – TacFit není “aerobic na speedu”, kde stačí mít jen kondici a máte to v kapse. Od instruktorů se vyžaduje i další sebevzdělávání tak, aby dokázali vysvětlit nejen JAK, ale i PROČ. Aby porozumněli všem aspektům a přínosům tohoto systému stejně tak jako jeho limitům a úskalím. A přesně tohle je důvod, proč já TacFit miluji – ukazuje mi, že na světě je ještě tolik věci k poznávání, že se z toho člověku točí hlava...anebo jde o důsledek nedostatku kyslíku v nevětrané místnosti během cvičení některých z intenzivních protokolů, vyberte si sami 😉
Mějte se skvěle a cvičte, ať se konečně česká statistika stoupající obezity nejen dospělých, ale hlavně dětí, začne snižovat.
Series Navigation<< Speciální program – TacFit CommandoPřehled speciálních programů systému TacFit 3 >>

Autor