Přehled speciálních programů systému TacFit 1

Přečteno: 3452

V tomto cyklu článků si představíme všechny speciální programy v rámci systému TacFit, které byly zveřejněny k dnešnímu datu. Vysvětlíme si i o čem jsou, ať máte představu, jak flexibilní a všestranný systém TacFit vlastně je 🙂

Součástí všech speciálních programů systému TacFit je vždy část věnována rozvoji mobility (IntuFlow) a po skončení vlastního workoutu (TacFit) i část věnována kompenzačním cvičením (Prasara joga). Pokud tedy zvažujete pořízení toho kterého programu, pak vždy získáte kompletní program ke cvičení, který se stává z podrobného instruktážního/simulačního videa (mobility, workout, compensation), manuálu, plánovacího kalendáře a dalších bonusů (popsané v rámci každého programu).

Pro lepší orientaci jsem programy rozdělil do dvou hlavních skupinspeciální programy zaměřené pouze na cviky s vlastním tělem (bodyweight) a speciální programy, kde se již využívají různé cvičební náčiní jako clubbell, kettlebell, lano, jednoruční činky, ale i medicinbaly, hrazda, apod. Jak vidíte, systém nepotřebuje drahé stroje, které jsou běžně k vidění ve fitcentrech a přesto vám mohu osobně zaručit, že si skvěle zacvičíte. Tak jdeme na to 🙂

SPECIÁLNÍ PROGRAMY POUZE S VLASTNÍM TĚLEM

Speciální program Commando 1.0 / 2.0

Popis programu: Právě díky tomuto programu se systém TacFit rozšířil do celého světa. A ačkoliv obsahuje vojenskou terminologii, nebyl tvořen pro žádné konkrétní ozbrojené složky. Vojenskou terminologii využil hlavně proto, že je jasná a logická, ale program samotný je určen skutečně pro všechny. Tento trénink obsahuje průpravné cviky pro lepší stabilizaci těla v různých situacích (aktivace hluboko uložených svalů (core) pro zvýšení stability i mobility těla, potřebných například při plazení, výpadech, podlézání překážek, rychlém vstávání ze země, náhlé změny polohy těla, apod.). Ozbrojené složky tento program následně převzaly i do svých tréninků jelikož plně vyhovoval jejich požadavkům na intenzivní trénink, zvyšování odolnosti vůči fyzickému stresu i minimální riziko zranění při jeho cvičení.

Tento speciální program obsahuje:

 • 3 mise
 • 3 úrovně náročnosti pro každou misi (Grunt, Recruit a Commando)
 • 6 cviků na misi a úroveň náročnosti, tedy celkem 54 technik

Využívá jeden konkrétní typ HIIT zatížení – Tabata

Obsahuje pouze cviky s vlastním tělem s minimem nároků na místo, což umožňuje tento program cvičit prakticky kdekoliv.

Pro postup na náročnější úroveň je nutné splnit určitý počet bodů (40 bodů), mít tepovou frekvenci (TF) mezi 60%-80% maximální TF a splnit hodnoty udávané TED kompasem (Technika min. 8, Zatížení max. 6 a Nepohodlí max. 3).

Podrobná recenze

Originální stránka programu Commando

Bonusy k programu:

 • Techniky speciálních jednotek na rychlé zotavení po intenzivní fyzické námaze
 • Dietní plán i kniha receptů pro všechny, kteří to s cvičením a tvarováním vlastního těla myslí vážně.

Speciální program Survival

Popis programu: Program sestaven Albertem Gallazzi, v současnosti úzce spolupracuje se Scottem Sonnonem na prezentaci, ale i dalším rozvoji systému. Alberto Gallazzi vytvořil jakousi variantu předchozího programu Commando tak, aby se více hodil pro úpolové sporty. Proto jsou zde cviky, které se dají označit za tzv. průpravné cviky pro lepší zvládnutí finalní úpolové techniky. Jedná se tedy o specializovaný funkční trénink se zaměřením na úpolové sporty. Ale to neznamená, že jej nemůžete cvičit, pokud se bojovým sportům nevěnujete, ba naopak – tento program vám dá sílu, obratnost a mrštnost, kterou využijete i při každodenním životě. Tento speciální program obsahuje:

 • 3 mise
 • 3 úrovně náročnosti pro každou misi (Beginner, Intermediate a Advanced)
 • 6 cviků na misi a úroveň náročnosti, tedy celkem 54 technik

Využívá jeden konkrétní typ HIIT zatížení – Tabata

Obsahuje opět pouze cviky s vlastním tělem, což umožňuje tento program cvičit prakticky kdekoliv. Tento program je navíc zaměřen více na ty, kteří se věnují úpolovým sportům (jujutsu, judo, MMA, apod.)

Pro postup na náročnější úroveň je nutné mít tepovou frekvenci (TF) mezi 60%-80% maximální TF a splnit hodnoty udávané TED kompasem (Technika min. 8, Zatížení max. 6 a Nepohodlí max. 3).

Podrobná recenze

Speciální program TacFit Warrior

Popis programu: Program sestaven Scottem Sonnonem a Stevenem Barnesem, uznávaným odborníkem na rozvoj osobnosti. Cílem tohoto programu je naučit se co nejdříve se zotavit z náročného fyzického zatížení. Značná část programu je věnována pochopení účinků a projevů stresu na lidský organismus a následně zvládnutí jeho monitorování. Cílem je tak identifikovat okamžik, kdy stres již nepříznivě ovlivňuje čistotu techniky a následně se naučit vrátit na úroveň stresu, která zaručí čistotu techniky a přitom umožní vysoké zatížení organismu.Tento speciální program obsahuje:

 • 5 workoutů, které se od sebe liší vzrůstající náročností
 • 6 cviků na workout, tedy celkem 30 technik

Využívá jeden konkrétní typ HIIT zatížení – Tabata

Obsahuje opět pouze cviky s vlastním tělem, což umožňuje tento program cvičit prakticky kdekoliv. Tento program je zaměřen více na psychickou stránku cvičení

Pro postup na náročnější úroveň je nutné mít tepovou frekvenci (TF) mezi 60%-80% maximální TF a splnit hodnoty udávané TED kompasem (Technika min. 8, Zatížení max. 6 a Nepohodlí max. 3).

Bonusy k programu:

 • Stress Conversion – Další cvičení z Prasara jogy, které pomůže uvolnit stres z celého těla a zotavit se z intenzivního workoutu. Poté je tělo a mysl připravené buď na další kolo, anebo na zcela zasloužený odpočinek.
 • Strain Prevention – Další cvičení, které je z kategorie „mobility“, což znamená, že je soustředěn na zahřátí kloubů a celkové zvýšení naší pohyblivosti. Vynikající záležitost pro všechny, kdož mají nějaké kloubní omezení.
 • Warrior sleep program – Tento audio program byl vyvinutý na základě znalostí systému cvičení indických královských bojovníků. Naučí vás zrelaxovat/zotavit se během relativně velmi krátké doby, abyste byli připraveni na další psychické/fyzické zatížení.
 • Nine secrets of The Samurai – V tomto e-booku se dozvíte o devíti princpech, tkeré hlásal nejslavnější šermíř všech dob – Mijamoto Musaši. A pokud tyto principy dokážete implementovat i do svého každodenního života, máte vyhráno 🙂

Podrobná recenzeOriginální stránka programu

Příště si řekneme o dalších speciálních programech… 😉

Další díly:

Přehled speciálních programů systému TacFit – část 1.

Přehled speciálních programů systému TacFit – část 2.

Přehled speciálních programů systému TacFit – část 3.

Přehled speciálních programů systému TacFit – část 4.

Jarda Kolcun

Series Navigation<< Přehled speciálních programů systému TacFit 2Co o TacFitu řekli ti, kteří si jej již zacvičili? >>

Autor