Fotogalerie akcí

Přečteno: 3595

Osmý ročník našeho letního Jujutsu soustředění se výtečně povedl. Dle některých patřil k těm nejlepším, co zatím zažili. A dokonce i hygiena nás letos minula, takže pohoda jazz :-)

Kurz přežití - pokročilá úroveň - s hrdostí v hlase (a slzou v oku 😉 vám mohu představit úspěšné absolventy pokročilého kurzu přežití. Počasí nám připravilo několik mokrých chvil, naštěstí však teploty byly přijatelné a tak 16 odvážných kluků a holek zvládlo i tento náročnější stupeň.

Tohle byl jeden z nejpohodovějších Kurzů přežití, co jsme absolvovali. Počasí nám přálo, účastníci byli úžasní a průběh absolutně hladký. zkrátka "pohoda, jazz" :-)

Již sedmý ročník našeho letního soustředění se opět skvěle vydařil. Sešlo se celkem 68 dětí a celý týden se zdokonalovaly v dovednostech a znalostech ve třech oblastech: voda, parkour a bojovky. Zlepšili jsme si techniky jujutsu, parkouru, ale i dovednosti vodácké. Navštívila nás také poprvé i hygienická kontrola a prošli jsme již bez připomínek. Zkrátka paráda :-)

Toto byl nejvyšší level v rámci našich kurzů přežití a jak již bývá tradicí, počasí nám opět (ne)přálo. Přesto to všichni účastníci zvládli na jedničku a proto si zasloužili nůž k přežití (limitovaná edice vytvořená pouze pro náš kurz) s gravírováním priorit přežití na čepeli.

Letošní ročník letního tábora (soustředění) Akademie hrdinů se vyvedl opravdu skvěle. Sešlo se celkem 68 dětí a celý týden se zdokonalovaly v dovednostech a znalostech ve třech oblastech: voda, parkour a bojovky. Navštívila nás také poprvé i hygienická kontrola a prošli jsme jen s kosmetickými nedostatky. Zkrátka paráda :-)

Ani tento kurz přežití nebyl z pohledu počasí úplně dokonalý...tedy pokud záměrně chcete, aby vám střídavě pršelo a foukal středně silný vítr, pak to bylo ideální. Teploty již dosahovaly max. 5°C v noci a ve dne až 17°C s tím, že díky větru byla pocitové teplota na nějakých 10-12°C. Takže žádná hitparáda. Nicméně to všichni účastníci zvládli :-)

Tento kurz byl bez nadsázky nejtvrdším kurzem, který jsme dosud zorganizovali. Mělo se jednat o pohodový kurz pro začátečníky, ale díky počasí se změnil v zimní kurz pro hodně pokročilé. Teplota v noci klesala na -5°C a přes den se pohybovala kolem 0°C. Do toho sníh v kombinaci s deštěm...no zkrátka přežití se vším všudy....

Tento ročník měl již podobnou strukturu jako naše předchozí kurzy přežití. To znamená, že účastníci si před kurzem měli projít teorii, která je v eAkademii a následně jsme si již během kurzu vysvětlovali psychologii přežití a priority přežití. A bylo to super :-)

Ve druhém levleu si účastníci již vyzkoušeli, jaké to je pracovat a využívat pouze prostředky a pomůcky, které naleznou v přírodě. A že jim to šlo :-)

A máme za sebou další parádní ročník letního tábora (soustředění) Akademie hrdinů. Letos se sešel rekordní počet 66 dětí a celý týden se zdokonalovaly v dovednostech a znalostech ve třech oblastech: voda, parkour a bojovky.

Jednalo se o první výukový kurz přežití pro děti - Level 1 , kde se účastníci seznámili s pojmem přežití, vysvětlili jsme si jak psychologii přežití, tak i priority přežití. A samozřejmě následně vše pořádně vyzkoušeli tak, aby si účastníci byli jistí, že ví a umí.

Další ročník našeho oblíbeného letního tábora Akademie hrdinů se nesl ve znamení vody. 54 dětí se sešlo a celý jeden týden se zdokonalovalo v dovednostech a znalosetch z různých oborů lidského života.

Formou zábavných her a výzev se dětiučily důležité dovednosti tak, aby byly schopné si v zimě poradit, pokud by se například ztratily. Výuka byla postavená tak, aby si děti vše prakticky vyzkoušely a odjížděly s tím, že ví a umí. A na závěr od nás dostaly i (tematický) dárek :-)

Letošní ročník byl zaměřen na dovednosti a znalosti záchranářské práce.

Umět poskytnout první pomoc patří k základním dovednostem každého člověka. Ve spolupráci s Terkou Náhlovskou jsme pro děti naplánovali akci, která by měla naučit / prověřit / zopakovat pravidla poskytování první pomoci v případě různých zranění. Jelikož věříme v přístup "škola hrou", nepůjde o prostou přednášku stylem "vy posloucháte, my mluvíme". Ba naopak, cílem bylo naučit děti jednat v krizových situacích s klidem a rozvahou.

Život a díla Leonarda da Vinci je poměrně dobře zpracován. Tento renesanční člověk se zajímal o všechno možné a snažil se vidět věci v souvislostech. Díky tomu pak mohl navrhovat válečné stroje, města budoucnosti, ale i malovat úžasné obrazy. Málokdo však ví, že zavítal i do českých zemí na tajné pozvání 17. českého krále Vladislava II. Jagellonského (1471-1516), pravnuka Karla IV., aby jednak zvýšil svou prestiž a také mu pomohl modernizovat město, které začínalo být sužováno morem. A právě tady začíná náš příběh…..

V rámci komplexního vzdělávání jsme pozvali do Roztok novozélandskou skupinu Haka Rotorua v čele se Maoravákem Tomášem Graplem juniorem a jeho maminkou Tuhi a pod jeho vedením jsme měli možnost se nejprve naučit nejznámější haku Ka Mate a následně ji i naučit (nejen) roztocké děti.

Letošní ročník byl zaměřen na dovednosti a znalosti, které propojí bojová umění a parkour

Formou zábavných her a výzev se dětiučily důležité dovednosti tak, aby byly schopné si v zimě poradit, pokud by se například ztratily. Výuka byla postavená tak, aby si děti vše prakticky vyzkoušely a odjížděly s tím, že ví a umí. A na závěr od nás dostaly i (tematický) dárek :-)

V tomto ročníku jsme sledovali skutečnou postavu pana Haurowitze a pomáhali mu uniknout z transportu smrti.

Spolu s Michaelem Londesborough jsme pro roztocké děti v ZŠ připravili tři přednášky, které propojovaly znalosti fyziky a psychologie. A akce se povedla na jedničku :-) Opět další z akcí, která bude mít zcela jistě své pokračování.

Založení roztockého dětského kriketové týmu Roztoky Lions, které následně přešlo pod Kriketovou Akademii. Stále je však vedené jako samostatný klub Roztoky Lions a je i nadále trénován Michaelem Londesborough

Začali jsme v roztockém zámku, kde se měl objevit Dr. Kdokdykde. A skutečně, úderem 1300 se na nádvoří objevil stroj času a z něho vylezl upovídaný skvělý vědec 🙂 S dětmi se nadšeně pozdravil a nabídl jim, že je vezme kamkoliv budou chtít, jen je nutné nabít jeho stroj času. Jenže jak už to tak bývá....objevila se komplikace. Jakmile totiž děti přišly opět na nádvoří, byl stroj času pryč.....a na zemi ležela malá vysílačka. Z ní volal Dr. Kdokdykde a prosil děti, aby jej zachránily. Někde se v jeho výpočtech stala chyba a on přišel při cestování časem o své tělo. Jeho duch je nyní uvězněn někde v časoprostor ...

Úplně první dětský tábor Akademie hrdinů. Tehdy se začala psát historie :-)

Cestou na Ondřejovskou hvězdárnu Astronomického ústavu Akademie věd ČR jsme dětem oznámili, že jsme právě obdrželi důležitou zprávu z britské zpravodajské služby MI-6. Přísně tajná zpráva oznamovala, že se v někde v Čechách nachází padouch Solaris a jeho pomocník dr. Sunburn a že se oba chystají pomoci soustředěného paprsku Slunce zničit naši Zemi. A aby děti dovedly tento ďábelský plán zastavit, musely načerpat dostatek znalostí o Slunci a jeho záření a zároveň je čekal intenzivní špionský výcvik.

Učili jsme děti jak správně prezentovat a mělo to obrovský úspěch. toto je jeden z projektů který budeme zase někdy opakovat.

Dětí se sešlo přesně sedmatřicet a očividně se již velmi těšily na celou akci, zvláště když viděly všechny ty náročné výzvy, které na ně čekají. Celou akci jsme tedy zahájili krátkým videem, které účastníky vtáhlo rovnou do děje – nalezení tajemné truhly, ve které se nacházel příběh pěti živlů s podivnou mapou. Po bouřlivém souhlasu dětí nám pomoci tyto živly nalézt, jsme je rozdělili do pěti týmů. Každý tým dostal kopii mapy s lokací fyzických výzev i vědeckými stanovišti, které zastupovaly jednotlivé elementy (oheň, voda, kov, dřevo a země).

Úplně první ročník dnes již legendární akce Roztocký Drsoň. Příběh se odvíjel od návštěvy dvou superhrdinů (Batman a Smrťák), kteří se časoprostorovým portálem dostali na Zem. Zde hledali svého ztraceného kamaráda, čaroděje, kterému se nepovedl jeho poslední pokus a...skončil na planetě Zemi v krásném městě Roztoky u Prahy. Poté, co se dětem objevili superhrdinové, byly děti požádány o pomoc. Reakce dětí byla nadšená, překvapená a….zvědavá. O tom nám i šlo - vzbudit zájem o vědu jako o atraktivní předmět vědění.

Kombinace TacFitu a FAST pro rozvoj odolnosti člověka vůči stresu.