Reference

Přečteno: 2608

Prevence šikany

Mně se kurz pro děti moc líbil. Během kurzu měly děti  vlastní prožitek z konfliktu, což považují za hodně důležité. Rozhodně doporučuji.

Petr

Myslím si, že to mému synovi opravdu moc pomůže. Zvedne mu to sebevědomí a zvláště oceňuji ten přístup k dětem. Bylo to opravdu fajn.

Jakub

 
Já bych si strašně přál, abych takovou lekci zažil, když jsem byl mladý a protože jsem to neměl, tak to nyní opravdu moc přeji těm dětem, kteří tu možnost teď měly a mají.
Karel Vágner

FAST  defense kurz je primárně zaměřen na to, jak se do konfliktní situace nedostat a když už se do něj člověk, nebo třeba i to dítě, dostane, tak jak ji rychle vyřešit a opustit prostor, kde to nebezpečí hrozí.
Vojta Vajdík

Kačenka byla ze semináře nadšena. Seminář bych určitě doporučil známým.
Martin Vašků
 
 
Já bych Vám chtěla poděkovat za výborný a zajímavý seminář.  Já jsem byla naprosto spokojená, obsahem, délkou i cenou. Určitě bych Vás doporučila dalším zájemcům a v budoucnu bychom rádi navšívili seminář znovu – resp. pokračování.
Veronika Kratinová
 
Se seminářem jsme byli naprosto spokojeni. Matěj každému na potkání ukazuje, jak se bránit proti šikaně a ukazuje ty postoje a volá Jdi dál, seš moc blízko , myslím, že teď kdyby se setkal se šikanou, tak dokáže reagovat jinak než brečením , asi by si s takovou situací poradil a to je moc dobře !Takže od nás si zaznamenejte jen samou chválu. Délka a cena semináře jsou přiměřené a určitě bychom to doporučili všem známým. Pokud budete připravovat další semináře, tak náš Matěj na ně určitě přijde.
Jitka Štěpánková Hantychová

K
urz se mi moc líbil, dítě bylo nadšené.Pokrok jednotlivých dětí na kurzu z hlediska sebevědomí byl obrovský,zpočátku – z mého pohledu – 95% jedinců vypadalo jako ideální oběti šikany, na konci už asi jen 15% 🙂 Manžel upřímně prohlásil, že když poprvé viděl syna po kurzu v simulaci při “4-krokové” pozici, že ho minimálně překvapil a zarazil.
Dítěti se seminář líbil moc. Jste super, přístup k dětem na 1* a podtrženo.
Jitka Stříbrná
 
K obsahu i průběhu nemám žádných dalších připomínek. Našim dětem (Eliška a Ondra) se seminář moc líbil. Dle mého názoru jsou takové a podobné semináře potřeba. Proto bych tento druh prevence šikany doporučil a s dětmi bych je klidně opakovaně absolvoval.
Jan Cedidla

M
nohokrát Vám děkuji za uspořádání semináře. S obsahem semináře jsme byli velice spokojeni. Délka byla odpovídající jeho náplni – myslím, že si děti v průběhu semináře potřebné stereotypy stihly vytvořit. Synovi seminář dodal potřebnou míru sebejistoty a sebevědomí k sebeobraně. Včera jsme v rodinném kruhu všichni konstatovali, že určitě na další FAST Defense půjdeme. Seminář bych známým zcela jistě doporučila. Byli jste vynikající. Děkuji Vám všem! 
     
Lenka Vtípilová Borová

I
za nás díky moc za hezky stravene nedelni odpoledne. Za me – urcite, jak jsem uz rikal, pochvala za organizaci i prubeh. Delka v pohode (a Matyas by pry zvladl i cely den :o)  Urcite bych kurz doporucil, me osobne prekvapila i pomerne dukladna pece a starost o prcky, to jak fungovali holky i Vojta, jako lidi ktery predtim deti neznali. I nadale pevny nervy a pokracovat, kdyz by navazovaly “pokrocilejsi” kurzy, bylo by to jenom super.
Petr Nosek
 
Právě jsem Vám chtěla napsat, že byl David moc spokojený a dokonce sám od sebe, což se téměř nestává, nám vyprávěl průběh včerejšího odpoledne.Budeme rádi když se podobné, klidně i celodenní akce budou opakovat.
Naďa Klempířová
 
Obsah mi po teoretické stránce přišel adekvátní věku a tomu co zachytí děti, cením si velkého nasazení a hravosti celého týmu. Praktický nácvik považuji za zásadní a reálné simulace za  klíčové. Myslím, že je dobře, že děti znáte a oni vás, jinak by to mohlo být docela drsný. Jsem rád, že bylo možné si cvičit i reálný fyzický střet. Eliáš byl spokojen, líbilo se mu to. Týmu děkuj,i odvedl velkou práci a ještě jednou dík za nasazení, zaujetí akcí, citlivost a přesvědčivou simulaci, obětavost a dobrou akční náladu.
Daniel Kaucký
 

Zvládání konfliktních situací

Pokud bych neabsolvoval FAST Defense seminář, velmi pravděpodobně bych nepřežil  nedávné napadení. A velice pravděpodobně bych tu nebyl, abych měl to potěšení napsat skutečně zasloužené poděkování Billovi za to, co pro (normální) lidi jako jsem já dělá, aby je naučil se chránit. Billův hlas a jeho osoba byl fakticky se mnou, když se napadení stalo, slyšel jsem v mysli jeho hlas, který mne vedl přes tuto strašnou zkušenost. Díky Bille. Tvá výuka mi dala schopnosti a znalosti, které mi umožnily překonat tuto náročnou zkoušku života. Jsem postavou dosti velký, trénoval jsem s instruktory Navy SEAL a SWAT, ale přežil jsem jen díky tomu, co jsem se naučil na Billově semináři. Jsem kdykoliv připraven potvrdit, že každý z vás potřebuje znát a mít verbální i fyzické schopnosti, které Bill vyučuje na svých FAST Defense seminářích.  Jsem si jistý, že podobné znalosti nenaleznete v žádném jiném dojo či tréninkovém systému, kdekoliv v Americe. Doufám, že to co se mi stalo, se nikdy nestane nikomu z vás. Ale kdyby k tomu nedej bože došlo, budete si pak sami děkovat, že jste měli šanci předtím projít kurzem FAST Defense. Verbální schopnosti a povědomí o okolí jsou věci, které použijete každý den. Fyzické schopnosti se ubránit možná budete potřebovat jen jednou za život, pokud vůbec někdy. Ale právě tehdy budete děkovat sami sobě, že je máte.

Ryan

Bývalý mistr světa v Karate, Zakladatel PKA, Battle Of Atlanta
Právě jsme dokončili FAST Defense seminář. Naši lidé jsou tak nadšení, tak nabití energií, to je až neuvěřitelné. Mohu potvrdit bez jakýchkoliv pochyb, že toto je jeden z nejdůležitějších seminářů, který by instruktor jakéhokoliv bojového umění měl absolvovat.
 
 
 
Stephen K. Hayes
Člen Black Belt Síně slávy a autor mnoha publikací o ninjutsu
, který prodal vice jak 1.3 million knih o ninjutsu, budhismu a sebeobraně
Přeji si, abych se s něčím podobným setkal před třiceti lety. Věřím v tuto metodu a ve způsob výuky Billa. Domnívám se, že to, co učí FAST Defense, by mělo být obsaženo v jakékoliv výuce bojových umění velmi reálné a poskytující reálný zážitek.

John Will
Hlavní kouč BJJ Australia,
Konzultant pro Australian Military Defensive Tactics Cell, Blog:  http://www.bjj-australia.blogspot.com 

Pokud budete mít někdy šanci se zúčastnit FAST Defense kurzu UDĚLEJTE TO!  Studuji japonská bojová umění více jak 30 let, dlouhodobě jsem trénoval v Japonsku, Thajsku, Indonésii, Indii, Brazílii a samozřejmě i v USA s těmi nejlepšími, které jsem tam nalezl. Na těchto místech jsem se naučil řešit situaci, když už se přehoupla do fyzického konfliktu. Ale nikde jsem se nenaučil řešit konflikt ještě předtím, než se přehoupne do fyzického, tedy na úrovni mezilidské. Díky FAST Defense a Billovi jsem se seznámil s postupem, jak řešit konflikt na jeho počátku.  Jakou strategii zvolit a jak dle ní jednat. Zvláště jejich způsob výuky mne naplňoval důvěrou, neskutečnou energií a entusiasmem. Velice se mi líbilo, jak vše působilo uvolněně a přirozeně a jak jsme se na konci cítili velice dobře, ať už šlo o úplné nováčky či pokročilé instruktory v brazilském jiu jitsu. Pokud bych měl jen tři hodiny života, strávil bych je na tomto semináři s Billem Kippem.

 


Dan Millman,
Autor, Cesta pokojného bojovníka,
Návrat pokojného bojovníka, Škola pokojného bojovníka…a mnoha dalších.

Dle mých zkušeností je Billův FAST Defense  systém nejvíce efektivní z toho, co znám. Je vhodný jak pro úplné laiky, tak i pro zkušené instruktory. Jde o inspirující metodologii sebeobrany, kterou jsem kdy viděl, a že jsem jich již viděl. Pro lidi, kteří nemají zkušenosti s bojovými uměními či sebeobranou obecně, a kteří si přejí získat schopnost ubránit sebe i své blízké, je FAST Defense vynikající volba. V mnoha případech vám absolvování FAST Defense semináře změní život. Existují samozřejmě ti, kteří pochybují o tom, že za tak krátkou dobu je možné se cokoliv naučit vlastní zkušenost s FAST Defense je však přesvědčí o opaku. Toto je seminář, který doporučuji všem, které mám rád.