Reportáž ze semináře TacFit 02 – Alfa

Přečteno: 1661

A máme úspěšně za sebou i druhý seminář systému TacFit 🙂 Měl jsem velkou radost, že se sešla prakticky stejná parta jako v případě prvního semináře, plus přibyli další noví zájemci, kteří velice rychle zapadli mezi nás magory 🙂

A co jsme tedy probrali tentokrát?

Po krátkém zopakování teorie z minulého semináře jsme se zaměřili na následující čtyři témata:

Popsali jsme si pokročilé dýchání v systému TacFit a jak ovlivňuje náš výkon. Řekli jsme si o výhodách dýchání nosem a následně podrobněji probrali tzv. dýchání na zvýšení odolnosti člověka vůči stresu. Poté jsme si vysvětlili jednotlivé fáze TacFit dýchání (Recovery, Survival a Tactical) během vzniku stresu a jeho následné eliminaci.

Vysvětlili jsme si systém IntuFlow a jak je integrován do TacFitu. Po teorii pak následovaly jednotlivé cviky IntuFlow tak, aby si je mohli účastnici kurzu cvičit i doma.

Ukázali jsme si také systém Prasara joga včetně jeho využití pro systém TacFit. I zde nechyběly, po nezbytné teoretické části, jednotlivé cviky tak, aby pomohly protáhnout a zklidnit tělo po intenzivním (případně i opakovaném) workoutu.

A pak přišel na řadu první protokol systému TacFit – Protokol Alfa, na který se všichni moc těšili. 🙂 Tento protokol se skládá z cviků s clubbelly, TRX popruhy (případně jiný závěsný systém), ale i s cviky na hrazdě a plyo boxu. Toto je ostatně velká deviza systému TacFit, který nepreferuje konkrétní tréninkové náčiní na úkor jiných, ale zatěžuje člověka prostřednictvím mnoha různých tréninkových pomůcek (jak se postupně účastníci přesvědčí i v příštích protokolech).

A protože všichni ukázali neskutečnou výdrž, byl pro ně připraven ještě bonusový workout, během něhož si měli možnost zacvičit všechny úrovně náročnosti v rámci daného metabolického systému zatížení organismu. Zvládli jej obstojně všichni – vynikající práce, pánové 🙂

Na závěr jsme měli krátkou demo ukázku jak začlenit do našich tréninků zátěžovou vestou AQUA a speciální řetězy, které posouvají tréninkovou pomůcku TRX a odvozené systémy na vyšší úroveň. To vše díky skvělým nápadům Vency Ročně, který nám vše odprezentoval a vysvětlil.

A jaké byly reakce účastníků tentokrát?

  • Kvalitně připravený seminář 🙂“ Jirka Š.
  • Velmi oceňuji energii vloženou do vysvětlení jak teorie, tak i praxe. Je dobré mít možnost vyjasnit si nejasnosti a chápat celou strukturu a hloubku systému.“ Tomáš B.
  • Techniky jasné, rozvoj dalších možností očekáván 🙂“ Honza H.
  • Výborný úvod do, jak se zdá, náročného systému cvičení TacFit 🙂“ Palo Š.
  • Velice dobrý a poučný a zvláště praktický.“ Radim P.
  • Super skvělá příprava i provedení“ Kryštof R.
  • Výborný, inspirující a dozvěděl jsem se něco o karatistech s hemeroidy 😉“ Libor P.

Shrnu-li tedy sobotní seminář, pak opět ukázal sílu lidského ducha a odolnosti. Neexistují skutečné limity, vše je záležitostí pouze našich očekávání, která máme často hluboce zakořeněná v hlavě. Stejně tak jako i způsob jak je překonat. Chce to jen věřit a…hecnout se 🙂

Kluci zvládli zacvičit vysoce intenzivní workout…a ještě se u toho stačili usmívat 😉 Však posuďte sami v naší fotogalerii, kde naleznete více jak 100 fotek ze semináře.

A já se budu opět těšit na další setkání v listopadu, kdy proběhne třetí seminář systému TacFit zaměřený hned na dva protokoly – Bravo a Charlie. Podrobnosti a přesný termín vypíšu během několika příštích dnů. Už teď mohu slíbit, že to opět bude stát za to 🙂

Jarda Kolcun

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *