O čem budou Bojovky.info?

Přečteno: 2276

Proč vlastně vznikl tento portál? Myšlenku na podobný portál nosím v hlavě už několik let. Chci totiž místo (portál), kde bych nalezl všechny informace týkající se bojových umění, sportů a oblastí s tímto (ne)přímo souvisejících. Uchopit bojová umění daleko komplexněji, než tomu bylo doposud a přiblížit skutečné bojové umění a nikoliv pouze tu stranu, která je prezentována médii v béčkových filmech či prostřednictvím instruktorů, kteří v bojových uměních vidí jen „ten svůj“ systém. Tento portál bude fungovat paralelně s webovými stránkami Jujutsu.cz, kde i nadále budou uveřejňovány kvalitní články (nejen) z oblasti metodiky sebeobrany. A protože tento portál bude mít daleko širší záběr než Jujutsu.cz, rozhodli jsme se, že bude vhodnější vytvořit vlastní webové stránky – Bojovky.info.

Část Jujutsu pro děti je určena jak pro rodiče, tak i pro děti. Rodiče zde najdou celý koncept výuky, rozdíly mezi různými koncepty, ale i doporučení, jak správně vybrat bojový sport či bojové umění pro svého syna či dceru. A nemusí to být nutně jujutsu (ačkoliv si osobně myslím, že patří pro děti spolu s judem mezi nejvhodnější úpolové disciplíny). Děti zde postupně najdou Kodex jujutsu bojovníka, příběhy o velkých bojovnících z celého světa, a v členské části i podrobně popsaný zkušební řad včetně video záznamů svých zkoušek.

Část FAST Defense poskytne více informací o tomto systému a jeho tvůrcích. Ten byl vyladěn pro české podmínky na základě (nejen) diskusí s předními českými odborníky, ale i na základě reakcí účastníků předešlých kurzů. Systém se v zásadě skládá ze dvou hlavních skupin – dospělí a děti. Zatímco dospělácká část se zabývá reakcí na stres z fyzického ohrožení, dětská část se primárně soustřeďuje na prvenci šikany a základní pravidla chování v kontaktu s cizí osobou. A jako i v předchozí části i zde naleznete plno fotek z proběhlých kurzů a článků souvisejících s touto problematikou.

Část TacFit, vás seznámí s tímto komplexním systémem zlepšování fyzické kondice a psychické odolnosti vůči stresu. Postupně vás seznámíme s celým konceptem a nabídneme pravidelné (ranní) bootcampy stejně tak jako víkendové semináře, kde se budete moci s TacFitem seznámit na vlastní kůži. A že to bude stát za to, vám osobně zaručuji 😉

Poslední část, Kaleidoskop, je taková všehochuť toho či onoho. A přitom asi bude tou nejvíce dynamickou částí portálu. Zde naleznete články ze všech oblastí, které nějakým způsobem souvisí se světem bojových umění. Ať už to bude psychologie, fyziologie, antropologie, historie, filozofie či trénink samotný. Čerpat budu jednak z odborné zahraniční a tuzemské literatury, ale i z konzultací s odborníky na slovo vzatými. Jak jsem uvedl na začátku – cílem je komplexní pohled na svět bojových umění, ať už se to týká tréninkových metod nebo psychologických profilů agresorů v domácím násilí. Rád bych ukázal bojová umění ve své čisté podobě a nikoliv v podobě, jaké veřejnosti servírují média. Nedílnou součástí tohoto portálu budou i dvě novinky – Jujutsu výzkum a Knihovna.

Projekt Jujutsu výzkum se pokusí zmapovat příchod jujutsu do Evropy (a časem i Ameriky). To znamená články mapující příchod jujutsu do jednotlivých evropských zemí, fotky s tím související, vice informací o Japoncích, kteří přivezli toto bojové umění na západ a samozřejmě také i životopisy významných evropských učitelů. Na konci projektu bychom měli mít jasnou představu, jak a odkud se k nám jujutsu vlastně dostalo a kdo se o to vlastně přičinil.

Knihovna vám pomůže zorientovat se v literatuře týkající se bojových umění a všem s tím související. Každá kniha zde bude mít bližší informace, recenzi i odkaz, kde je možné ji zakoupit. Chystáme v této části i další vylepšení, ale to prozradím, až budou hotové ke spuštění. V zásadě by vám Knihovna měla pomoci nalézt knihu, kterou hledáte bez toho, abyste kupovali zajíce v pytli.

Věřím, že se vám Bojovky.info budou líbit 🙂

Jarda Kolcun

Autor

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *