Závěr školního roku v klubu Jujutsu Roztoky u Prahy

Přečteno: 2746

Máme za sebou již druhý rok existence našeho klubu a mohu za sebe i za svého kolegu Zdeňka Nováka v klidu říci, že se opět povedl. A ačkoliv nikde speciálně neinzerujeme nábory, počet dětí v našem klubu neustále roste, což nás samozřejmě velmi těší.
Velmi mne těší vidět, jak jsou všechny naše děti velmi šikovné. Důkazem toho je i Matýsek N., který minulý týden úspěšně složil zkoušku na žlutý pásek jako vůbec první student našeho klubu. Matýskovi patří velká gratulace a je i motivací pro ostatní kluky a holky 🙂 Záznam jeho zkoušky je možné shlédnout v naší jujutsu video galerii, která je však přístupná pouze pro rodiče.

Závěr tohoto školního roku jsme zakončili asi dvouhodinovou přednáškou (nejen) o japonských tradičních zbraních, které nějakým způsobem souvisí s bojovým uměním jujutsu. Děti tak měly možnost poznat mnoho různých druhů zbraní a dozvědět se i o původu jejich vzniku. Celá přednáška byla organizována interaktivní formou, což znamená, že se děti jednak sami zapojovaly do vyprávění a pak si i mohly vybrané zbraně osahat. Dle jejich nadšených reakcí po skončení přednášky, určitě něco podobného opět příští rok připravíme 🙂

Klub Jujutsu Roztoky se stěhuje do daleko větších prostor 🙂

No a co nás čeká v září? Od nového školního roku již budeme cvičit v daleko větších prostorách. Podařilo se nám získat dlouhodobý pronájem v nově postavené tělocvičně roztocké školy, takže budeme mít více jak čtyřnásobně větší prostory a tím pádem budeme i moci přijmout více studentů (ikdyž kapacita je již dnes prakticky naplněna díky dětem, které byly přihlášené “na čekačce” ;-). S tím samozřejmě souvisí i změna v organizaci výuky. Oddělíme od sebe začátečníky a pokročilé tak, abychom se každé skupině mohli věnovat zvlášť. Díky tomu zajistíme i při větším počtu studentů stále individuální přístup a kvalitní výuku. Rozdělení stávajících studentů bude na základě speciálních rozřazovacích testů, s nimiž byli všichni současní kluci a holky seznámeni, takže mají čas se na ně přes prázdniny připravit 🙂

Pravidelná výuka brazilského jiu jitsu v Roztokách u Prahy

Se začátkem školního roku v Roztokách se pojí ještě jedna úžasná novinka. Po dohodě s mistrem Fernando Araujo zde bude probíhat pravidelná výuka brazilského jiu jitsu pro děti od 12 let a výše.

Fernando je vynikající učitel i aktivní závodník, takže kvalita výuky bude zaručena. V jeho Jungle BJJ klubech jsou kluci, kteří se pravidelně umisťují na předních místech na evropských i světových soutěžích. Jsem moc rád, že podobný klub vznikne i u nás v Roztokách a umožní tak roztockým dětem věnovat se tomuto úžasnému sportu, který se pak stává láskou na celý život 🙂 V současnosti již dohadujeme detaily a já pevně věřím, že v srpnu vám již budu moci oznámit veškeré detaily. Zatím je předběžně domluvená výuka každé úterý od 17:00 do 18:00 v nově postavené tělocvičně roztocké Základní školy.

Užijte si léto, cvičte, běhejte (bosí 😉 a s některými z vás se uvidím buď na seminářích TacFitu či  u cvičení s kuželkou (clubbellem).

…..Anebo někde jinde a jindy, ale pokud se vidět máme, tak se určitě uvidíme 🙂

Jarda Kolcun

Autor