Proč právě kombinace Jujutsu, FAST a TacFitu?

Přečteno: 2158

Možná se zamýšlíte nad tím, proč jsem se rozhodl s kolegy věnovat právě těmto třem oblastem. Odpověď je jednoduchá – pokud si zkombinujete všechny tři oblasti dohromady (Jujutsu, FAST Defense a TacFit), pak tu máme vynikající mix pro každého.

Pro dospělého studenta nabízí jujutsu bojové umění se vším všudy – s etikou, filozofií a historií stejně tak jako s funkčními technikami sebeobrany, které jsou adekvátní síle útoku. Pak tu máme kondiční systém (TacFit), který je úzce spjat se sebeobranou a bojovými uměními a sporty vůbec. Pohyby, které tedy budete cvičit v TacFitu, pak můžete dále využít při provádění technik sebeobrany, což je právě na tomto systému unikátní. Po více jak 3 letech cvičení a následné certifikaci jsem také přesvědčen, že tento systém vás naučí lépe odolávat stresu nejen při boji samotném, ale i v pracovním či osobním životě. A v neposlední řadě tu je systém, který prověří, zda-li naučené techniky fungují i v modelových scénářích (FAST), kde je student pod velkým stresem, velice podobným tomu, který vzniká na ulici při přepadení.

Tahle kombinace je však funkční i pro děti. V jujutsu se naučí základní techniky a principy pohybu a sebeobrany, které si opět vyzkouší v dětských kurzech FAST. A TacFit, respektive jeho dětská verze, je pak již třešnička na dortu, protože naučí děti mít bojovné srdce a nevzdat se při první překážce. Ale naučí je i správně cvičit, chodit a pohybovat se, což poté mohou využít i při jiných sportech.

Tak to je asi vše, co mě v tuto chvíli napadá. Jelikož se tento portál teprve rozbíhá, není vše odladěné na 100%, nicméně postupně budeme pracovat na dalších vylepšeních.

Už teď vám mohu slíbit, že to bude stát za to 🙂

Jarda Kolcun

TacFit Field Instructor

FAST Defense Instructor

Autor

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *