Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

První pomoc s Bloody Tery

3. 6. 2023 @ 9:00 - 13:30 CEST

Přečteno: 125

REGISTRACE DO KURZU OTEVŘENA

Přihlásit se mohou pouze studenti našeho Jujutsu klubu starší 12 let.

Umět poskytnout první pomoc by mělo patřit k základním dovednostem každého člověka (a patří to také k dovednostem každého jujutsu mistra, který musí vědět nejen jak zranit, ale i pomoci člověku). Ve spolupráci s Terkou Náhlovskou jsme pro děti naplánovali akci, která by je měla naučit pravidla poskytování první pomoci. Na základě předchozích kurzů první pomoci jsme zjistili, že děti nemají ani tak problém ošetřit někoho jejich věku (kamarád, spolužák, sourozenec), protože podvědomě ví, že jde o hru. Během posledního kurzu jsme však s překvapením zjistili, že děti měly obrovský psychický blok ošetřit dospělého, zvláště pokud se jednalo o někoho, koho dobře znají (rodič, prarodič). Proto tento kurz.

Abychom tedy zlepšili jejich znalost poskytování první pomoci, budeme potřebovat právě vaši pomoc. Prosím udělejte si čas a dorazte spolu s přihlášeným účastníkem (a poplatek za účast tak bude násobně menší). Není problém, pokud místo rodiče dorazí prarodič. Během kurzu budete hrát zraněného. Cílem je prověřit jejich znalosti/dovednosti a nechat je v kontrolovaném prostředí si takovou krizovou situací projít, aby ve skutečném životě již věděli, co a jak.

Jelikož věříme v přístup “škola hrou”, nepůjde zde o prostou akci/přednášku stylem “vy posloucháte, my mluvíme“. Ba naopak. Proto se hned na začátku rozdělíme na dvě skupiny, kde účastníci (děti) půjdou do posluchárny naší roztocké Knihovny, kde se dozvědí, s čím se pravděpodobně setkají a jak to které zranění ošetřit. Druhá skupina (rodiče) se odebere stranou, kde bude patřičně nalíčena a/nebo instruována tak, aby mohli co nejvěrněji sehrát konkrétní typ zranění.

Abychom dokázali co nejvěrněji simulovat krizovou situaci, oslovili jsme právě Terku Náhlovskou (alias “Bloody Tery” ;-), která bude zároveň i odborným garantem celé akce. O jejím obrovském talentu v líčení velmi věrně vypadajících zranění jsme se mohli opakovaně přesvědčit na předchozích kurzech a letních táborech, kde pro nás připravovala pár velmi realisticky vypadajících zranění. I proto věříme, že akce bude mít opět obrovský úspěch u účastníků.

Podrobnosti

Datum:
3. 6. 2023
Čas:
9:00 - 13:30 CEST
Rubrika Akce:

Pořadatel

Equilibrium Education z.s.
Telefon
731137463
Email
jaroslav.kolcun@gmail.com
View Pořadatel Website

Místo konání

Roztoky u Prahy
Roztoky u Prahy, Středočeský kraj 25263 Česká republika + Google Mapa

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *