Bojovky.info 2.0 – co je nového?

Přečteno: 246

Mám to obrovské potěšení vás seznámit s novou verzí webu Bojovky.info v2.0. Po více jak 9 letech fungování již byl ve stavu, kdy bylo potřeba přepracovat jak samotné jádro (tedy redakční systém Joomla, ve kterém běží), tak i design webu, který se ukázal již zastaralý. Poslední „hřebíček do rakve“ byl hackerský útok na předchozího hosting providera, díky čemuž byl náš web ještě více narušen.

Podařilo se mi domluvit spolupráci s odvážným programátorem a mým kamarádem Markem Pszczolkou, který souhlasil nejen s převodem do nového redakčního systému (WordPress), ale i překlopením webu do nového kabátu a přidání řadu nových funkcí. Takže bez dalšího otálení, co je nového?

 • Ve veřejné části jsme fakticky ručně překopírovali více jak dosud publikovaných 550 článků, které jsme současně i oštítkovali tak, aby bylo možné snadno vyhledávat dle různých témat. Nyní články prochází kontrolou postupně do minulosti, tak prosím buďte shovívaví, pokud někde budou chybět fotky či naleznete nefunkční odkazy v textu článků. Pracujeme na tom 😊
 • Každý článek nyní bude možný jedním klikem převést do pdf formátu a uchovat offline plus je zde možné pod článkem vést diskuse i zveřejnit případné pochvaly a oslavné ódy 😉
 • (Motivační) citát dne (nejen) z oblasti bojových umění na titulní stránce
 • Přidali jsme Foto/Videogalerie z akcí FASTu, který cílí u dětí především na prevenci šikany a u dospěláků především na řešení a prevenci konfliktů od A do Z
 • Přidali jsme Foto/Videogalerie z akcí našeho zájmového spolku Equilibrium Education, kde můžete nalézt materiál z všech předchozích akcí, které jsme pro děti uspořádali (Drsoň, letní tábor akademie hrdinů….).
 • Galerie historických videí (nejen) jujutsu tak, jak se prezentovalo počátkem 20.století….a další budou postupně přibývat.
 • Máme tu i nově vytvořenou a vylepšenou členskou část, která je určena pouze pro rodiče a členy našeho klubu. Zde je možné nalézt:
  • Fotogalerie klubu, do které budeme zpětně doplňovat všechny fotky, které jsme nafotili od počátku fungování klubu.
  • Videozáznamy všech online jujutsu lekcí. To umožní studentům trénovat i jindy, než úterý a čtvrtky a připomenout si detaily té které techniky.
  • Zkušební řád ve video podobě tak, aby se studenti mohli i doma připravovat na zkoušky. Postupně zde budeme zveřejňovat techniky a drily, které budou studenti potřebovat na ten který pásek. Nyní je natočený již kompletní bíložlutý pásek a jakmile počasí dovolí, dotočíme se Zdendou i techniky na zbývající technické stupně.
  • Videozáznamy absolvovaných zkoušek na technické stupně od počátku fungování klubu. Stačí si pak jen zadat do políčka Hledání jméno studenta a objeví se všechny zkoušky, které student dosud absolvoval.
  • Nástěnka klubu, kam je možné psát nabídky na prodej/koupi kimon (judogi), či poptávku po parťákovi na cvičení…ale vlastně cokoliv, co se nějak týká klubu 😊
  • Na zprovoznění poslední důležité části stále ještě pracujeme, ukazuje se to jako docela odolný oříšek k rozlousknutí 😉 Ale pak budou mít studenti přístup i do eAkademie, kde je přehledně zpracována teorie na ten, který technický stupeň. Studenti totiž musí nejprve zvládnout zkoušku z jujutsu teorie, než jsou připuštěni k praktické zkoušce.

A za to vše patří obrovské díky Markovi Pszczolkovi, za jeho trpělivost nejen s přesunem, ale i s mými asi často hloupými dotazy, protože jsem se učil zorientovat v novém redakčním systému webu 🙂

Věřím, že tato nová verze za to stojí 🙂

Jarda Kolcun

Autor

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *