Reportáž ze semináře TacFit 05

Přečteno: 2598

Minulou sobotu se konal závěrečný TacFit 05 seminář z vůbec prvního cyklu seminářů u nás. Účastníci měli možnost během minulého roku plně proniknout do teorie, ale i praxe tohoto systému, který si čím dál více získává nové a nové nadšence po celém světě.

Ti na tomto systému oceňují hlavně fakt, že nejde jen o kondiční systém (ačkoliv je možné jej cvičit i v této formě) a nabízí něco jak pro tělo, tak i pro ducha. Ostatně to je právě jeho silná stránka.

Na tomto semináři se sešla již tradičně vynikající parta lidí (někdo by možná řekl “magorů” ;-), kteří si chtěli opět pořádně zacvičit a otestovat nejen své tělo, ale i svou vůli. Vzhledem k tomu, že jsem věděl o jejich plánech se nechat za měsíc certifikovat ve Švýcarsku a následně vyučovat tento systém nejen v moravské metropoli, jsem pro ně připravil obzvláště náročný seminář – simulovali jsme jeden den certifikačního semináře. 

Co to znamená v praxi? Nejdříve absolvovali tzv. kvalifikační protokol, který museli zvládnout na minimum 50 bodů. Následně jsme se podívali na šestý systém metabolického zatížení těla (protokol Lima), abychom po krátké přestávce přešli na „tabatu“ (protokol Sierra) a zakončili to certifikačním protokolem, který musel být zacvičen opět na minimum 50 bodů při zachování čistoty techniky a určité hladiny tepové frekvence.

BYLO to náročné. Při pohledu na ně jsem si vzpomněl na svou certifikaci, kdy jsem ke konci také reagoval již jen „na pohyb a na světlo“. A kluci to zvládli dobře. Mezi jednotlivými protokoly jsme se vždy protáhli za použití kompenzačních cviků z Prasara jogy tak, abychom ulevili namáhaným svalům a připravili je na další „pekelné kolo“. Je vidět, že kluci ve svém klubu Gym Bozako mezi jednotlivými semináři nezahálejí a pilně na březnovou certifikaci trénují. Jakmile koncem března obdrží certifikaci na TacFit Field Instructor, bude možnost si tento systém oficiálně zacvičit aj Brně, Břeclavi či Boskovicích. Můžete přijít a zacvičit si přímo s klukama, kteří se vám zcela jistě budou rádi věnovat 🙂

Věřím, že se vám TacFit bude líbit a pokud milujete pohyb, pak toto je přesně to, co jste dosud hledali.

Klukům držím na certifikaci palce a snad se zase někdy uvidíme 🙂 Fotky ze semináře naleznete opět v naší Fotogalerii 🙂

Jarda Kolcun

TacFit Field Instructor

CST – Clubbell Instructor

Autor

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *