CST – Clubbell semináře 2014

Přečteno: 3091

Vůbec poprvé v České republice budeme mít letos možnost se seznámit s cvičením se železnými kuželkami (clubbells), které patří mezi vůbec nejstarší tréninkové náčiní na světě. Vypsané semináře včetně detailů, naleznete zde.

Clubbell 01 – Začátečník

Na tomto semináři si řekneme o historii kuželek, která je pro vlastní cvičení velmi důležitá. Vysvětlíme si, v čem jsou kuželky odlišné (pozor, neplést s lepší/horší) od jednoručních činek či dnes tolik populárních cvičení s kettlebells (které tu kvalitně prezentuje Pavel Macek a Justýna K. Macková v rámci systému StrongFirst). Následně si vysvětlíme základy cvičení – typy držení, ale i odpočinkové pozice. Nezapomeneme ani na bezpečnostní pravidla, která jsou obzvláště důležitá při cvičení s kuželkou – nesmíme zapomínat na to, že původně byla kuželka velice účinná zbraň na boj zblízka (a ve výjimečných situacích i na dlouhou vzdálenost). Sice od té doby prošla několika změnami designu, ale nebezpečnost původní zbraně stále zůstává. Pak příjde na řadu praktická část, kde si vysvětlíme průpravné cviky na mobilitu i cviky kompenzační. Následně nás čeká kompletní zvládnutí třech typických cviků systému CST-Clubbells – The Double Hand Swipe, The One Hand Mill a The Double Hand Hammer. Každou techniku rozpitváme na „prvočinitele“ tak, abychom v závěru již dokázali zacvičit všechny tři cviky technicky správně.

Clubbell 02 – Pokročilý

Zatímco v předchozím semináři jsme si představili systém cvičení s kuželkami, nyní se podíváme na zoubek principům a pokročilejší teorii, stejně tak jako na subjektivní i objektivní kritéria měření fyzického výkonu (TF & TED kompas). Velká část semináře bude věnována kompletnímu zvládnutí speciálního programu King of Clubs, který obsahuje celkem pět technik ve čtyřech stupních náročnosti. Vše bude opět rozebrané tak, abychom na konci dokázali tento program plně zvládnout. Součástí tohoto semináře bude i vysvětlení a naučení, jak používat TacFit/CST tréninkový deník pro cvičení a monitorování pokroku s kuželkami.

Podobně jako v případě TacFit seminářů, i zde čeká na každého účastníka 30-40 stránkový detailní manuál v češtině s probíranou teorií i nafocenými technikami. A nemusím ani dodávat, že v závěru čeká na každého opět oficiální certifikát CST – Clubbell 🙂

Tak co, uvidíme se na seminářích? Přijďte, nebudete zklamáni. Dobře si zacvičíte, dozvíte se (velice pravděpodobně) hromadu nových věcí a splníte na více jak 100% svá novoroční předsevzetí….a to za to již stojí, že? 😉

Budu se na vás těšit

Jarda Kolcun

TacFit – Field Instructor

CST- Clubbell Instructor

Autor

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *