bojovky

jujutsufasttacfitkaleidoskop

Občasník Bojovky.info

Kalendář událostí

srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Fotogalerie

Reportáž ze semináře TacFit 01.2014

DSC_0055.jpgMáme za sebou první seminář již druhého ročníku TacFitu pořádaným Českou Legií, konkrétně instruktorem Jardou Kolcunem. Sešla se opět skvělá parta, takže seminář stál za to :-)

Tento úvodní seminář měl již lehce upravenou teorii tak, aby nenudila, ale zároveň poskytla základní set informací, které účastníci semináře potřebovali k tomu, aby věděli nejen jak cvičit, ale i proč tak cvičit. I přesto však bude potřeba ji ještě lehce přeorganizovat tak, aby ta relativně náročnější část (principy) byla vysvětlena na počátku semináře a ta jednodušší část (historie, architektura) může být předána ke konci semináře, kdy již všichni byli notně utahaní a reagovali již jen „na pohyb a na světlo“ ;-). Ostatně není se čemu divit – všichni účastníci zvládli na výbornou celkem tři intenzivní TacFit HIIT workouty během pěti hodin, za což jim patří můj upřímný respekt. A ikdyž to pro některé bylo fakticky první seznámení se se systémem, který v žádném případě nemůže být zván pouze jako „kondiční“ systém, všichni ze sebe vydali maximum jak po stránce fyzické, tak aj psychické. Skutečně velmi dobrá práce, hoši :-)

Co jsme tedy vše probrali na tomto úvodním semináři? V teorii jsme si řekli jak vlastně tento systém vzniknul, jaká je jeho struktura a jakým způsobem sledovat svůj pokrok v tomto systému. A samozřejmě jsme si řekli i o principech, které se fakticky dají aplikovat na jakoukoliv jinou aktivitu....protože jsou logické a jednoduché :-)

My jsme si však jenom nepovídali, protože seminář rozhodně nebyl zamýšlen jako akademická přednáška, nýbrž velmi intenzivní seminář. A slovo „intenzivní“ je zde použito plným právem. A ikdyž si někteří si šáhli prakticky na dno svých sil, nikdo z nich to nevzdal a zacvičil všechny tři workouty. A někteří to dokonce byli schopni udělat s úsměvem na rtech (viď, Dane ;-) Samozřejmě některé zavičené cviky měly ještě prostor ke zlepšení, ale hej, na to, že je to poprvé, to vůbec nebylo špatné :-)

Osobně jsem se opět přesvědčil, že tento systém má svou budoucnost i v České republice, kde jsou také lidé, kteří nechtějí pouze hovořit o svých (novoročních) předsevzetích, ale jsou ochotni pro to i něco udělat. A systém TacFit jim v tom může hodně pomoci. Jediné, co je potřeba udělat, je odhodlat se udělat první krok, najít odvahu se postavit a...začít cvičit. Ano, bude to náročné. Ano, propotíte triko a určitě se dostanete do momentu, kdy to budete chtít vzdát, ale pokud vedle sebe budete mít podobné šílence, jaké jsem viděl v sobotu ;-), vězte že to zvládnete. A to bude začátek velmi vzrušující cesty za poznáním sebe sama. To vám mohu potvrdit nejen já, ale i všichni ti, kteří se TacFitu již věnují. Tak přijďte a vyzvěte své vlastní pochyby k souboji. Protože odměna je....velmi uspokojující :-)

tf01.jpg

Ve druhém semináři TacFit 02 si jednak stručně zopakujeme teorii z prvního semináře, ale podíváme se i na další aspekty tohoto systému. A hlavně si poprvé zacvičíme dva různé způsoby HIIT zatížení s různými tréninkovými pomůckami jako je clubbell, medicinbal, kettlebell, atd. A zacvičíme si jak jinak, než intenzivně...ale to je něco, co chcete také, že? Prožít svůj život intenzivně. Tak na co čekáte? ;-)

Seminář TacFit 02 proběhne 08.03.2014 v Praze. Tak přijďte, máte mé slovo, že to bude stát za to :-)

Budu se na vás těšit :-)

Jarda Kolcun

TacFit Field Instructor