bojovky

jujutsufasttacfitkaleidoskop

Občasník Bojovky.info

Kalendář událostí

srpen 2017
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Fotogalerie

Videogalerie

Antibully a CATS seminář v Roztokách u Prahy - 27.04.2013 Antibully a CATS seminář v Roztokách u Prahy - 27.04.2013
Duration: 77
Date: June 5, 2014
Views: 529
Roztocký Drsoň Junior (2015) Roztocký Drsoň Junior (2015)
Duration: 200
Date: September 15, 2015
Views: 215
Roztocký Drsoň Junior (2016) Roztocký Drsoň Junior (2016)
Duration: 385
Date: October 10, 2016
Views: 134

Jujutsu

jujutsu-dracek.jpgJujutsu je japonské bojové umění sebeobrany. V našem klubu vyučujeme formu sebeobranou, což znamená, že učíme děti jak se bránit proti šikaně, ale i jak se chovat v kontaktu s cizí osobou. Samozřejmě také klademe důraz na etiku, filozofii bojových umění a historii jujutsu, aby děti poznaly, o čem bojová umění skutečně jsou. Velký důraz klademe na kondiční přípravu tak, aby si děti oblíbily pohyb a dávaly mu přednost před sezením u počítače. Zde naleznete všechny informace, které potřebujete znát, abyste se rozhodli, zda-li je jujutsu vhodným bojovým uměním pro vašeho syna či dceru (sice už vím, že je, ale dovolte mi to prokázat :-) 
 

"Není uměním v konfliktu zranit člověka. Uměním je zranit jej pouze tak málo, abyste měli situaci plně pod kontrolou."

Profesor Wally Jay, zakladatel školy Small Circle Jiu jitsu

 
Kromě toho zde také naleznete články o vlivu jujutsu na rozvoj dítěte, rozdílné přístupy k výuce, vztah děti a sebeobrana, a mnoho dalších informací. Cílem je poskytnout vám maximum informací proto, abyste se mohli rozhodnout, kam svou ratolest nakonec dáte. Ono fakticky není ani tak důležité, aby to byl náš klub. Důležité je, aby dítě cvičilo a hrálo si se svými kamárády fyzicky a venku na čerstvém vzduchu, případně v tělocvičně a nikoliv pouze virtuálně prostřednictvím počítačových her či sociálních sítí jako je facebook či twitter.
 

Nejnovější články Jujutsu:

Proč se mají děti věnovat bojovým uměním?

Jak mohou bojová umění/sporty pomoci ve výchově dětí? A nepodněcují v nich hlavně agresivitu vůči ostatním? Mnoho rodičů je dosti překvapeno poté, co své dítko přihlásí do klubu bojových umění, a najednou zjistí, že zde vůbec nejde o lámání kostí, agresi a mlácení druhého. Tedy alespoň v těch kvalitnějších klubech. V čem tedy může pravidelné studium bojových umění dětem pomoci?

Číst dál...

O vývojové kineziologii 2/2

V tomto díle dokončíme obecné představení problematiky vývojové kineziologie. Osobně se domnívám, že je za námi již doba, kdy jsme jako trenéři úpolových sportů prostě jen kopírovali styl a obsah lekcí těch trenérů, kteří trénovali nás.

Číst dál...

O vývojové kineziologii 1/2

O kineziologii, a zvláště o vývojové kineziologii, se v současnosti začíná zajímat mnoho lidí, kteří chtějí navrátit tělesnou výchovu a výuku zdravého pohybu obecně zpět do doby, kdy se děti nebály lézt po stromě, lítaly po lese či na prolézačce, a všelijak jinak si užívaly pohyb.

Číst dál...

Co má společného SEAL a výchova dětí? Část 2/2

V předchozím díle jsme si popsali první tři vlastnosti, které se naučí členové nejelitnější speciální jednotky SEAL a jsou zároveň i vhodné pro děti – pomáhat si navzájem, chodit včas a pochopit, že mysl ovládá tělo. Nyní budeme pokračovat dalšími třemi vlastnostmi.

Číst dál...

Co má společného SEAL a výchova dětí? Část 1/2

Nedávno se mi do ruky dostala velice zajímavá kniha – rady rodičům dětí od bývalého člena amerických speciálních jednotek SEAL. Zpočátku jsem k tomu přistupoval s dosti velkou nedůvěrou a asi tušíte proč. Nemám rád takový ten vojenský spartánský přístup, kdy pyžamo musí být složené do komínků a na stěně visí nástěnka s programem dne ;-)

Číst dál...