bojovky

jujutsufasttacfitkaleidoskop

Občasník Bojovky.info

Kalendář událostí

duben 2020
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Fotogalerie

Videogalerie

Antibully a CATS seminář v Roztokách u Prahy - 27.04.2013 Antibully a CATS seminář v Roztokách u Prahy - 27.04.2013
Duration: 77
Date: June 5, 2014
Views: 787
Roztocký Drsoň Junior (2015) Roztocký Drsoň Junior (2015)
Duration: 200
Date: September 15, 2015
Views: 259
Roztocký Drsoň Junior (2016) Roztocký Drsoň Junior (2016)
Duration: 385
Date: October 10, 2016
Views: 224

Zápisník kendo začátečníka 13

Velmi mne překvapilo, jak velké problémy jsem zpočátku měl se někomu pevně dívat do očí. Vždycky jsem se totiž učil, že upřený pohled do očí je nezdvořilý, agresivní a proto je dobré čas od času pohledem uhnout. Jenže v kendo se po vás chce upřít pohled do očí soupeře a držet ho po celou dobu souboje. Tak poznáte, kdy se chystá zaútočit.

Číst dál...

Zápisník kendo začátečníka 12

V sobotu v Praze proběhl seminář se dvanácti japonskými mistry kendo. A bylo na co koukat, ačkoliv podle mne byl seminář primárně určen hlavně pro pokročilé studenty, takže my začátečníci jsme se moc nechytali. Ale i tak bylo zajímavé vidět kendo důchodce (míněno v dobrém) předvádět Iaidó i Kendó katy a pak se zúčastnit i jigeiko (sparring).

Číst dál...

Zápisník kendo začátečníka 11

Při posledním tréninku jsme měli možnost si vyzkoušet údery i do partnera v bógu a já s údivem zjistil, že mám problém jej mlátit shinaiem. Nejde ani tak o to, že bych byl pacifista, ale jelikož jsem předtím člověka shinaiem nemlátil, nechtěl jsem mu způsobit zbytečná zranění. Vůbec totiž netuším, jak moc silně můžu udeřit. A přitom v jujutsu mi nedělá problém protivníka škrtit, páčit a házet, protože tam můžu IHNED kontrolovat intenzitu techniky dle okamžitých reakcí soupeře.

Číst dál...

Zápisník kendo začátečníka 10

Minulý trénink se nesl ve znaku nacvičování kata. Ukázalo se totiž, že zkoušky během letošního Toru Giga semináře minulý víkend nedopadly úplně nejlépe pro dost lidí a proto jsme ladili detaily. My jsme si jeli stále základních devět sestav s bokkenem a ačkoliv jsme to cvičili prakticky celý trénink, objevovali jsme stále další a další detaily, které musíme vyladit. Ať již šlo o vzájemnou souhru kroků, přesně mířené údery, zanshin a odpovídající načasování a reakci partnera, atd. No je toho stále dost, což mě hodně těší. Proč těší? Protože se tak mohu naučit hromadu nových věcí.

Číst dál...

Zápisník kendo začátečníka 9

O tom, že jsem plánoval rozdělat shinai, zkontrolovat, zdali nemá praskliny, naolejovat a zase zkompletovat, jsem psal již pár týdnů. Popravdě řečeno se mi do toho moc nechtělo, protože zkoušet rozdělat shinai jen dle videa z youtube mi přišlo riskantní. A tak jsem celou operaci odkládal a zatím sháněl malé kleštičky na utahování lanka (tsuru) a velmi jemný smirkový papír na zahlazení možných třísek. No a tento víkend bylo tak krásně, že jsem si řekl, že by to šlo… ;-)

Číst dál...

Zápisník kendo začátečníka 8

Další trénink byl až po dvou týdnech kvůli nemoci a návrat byl rozpačitý. Překvapilo mě, kolik jsem toho pozapomněl….Zvláště v kata, o kterých tu ještě bude řeč, jsem měl pocit, že se je můžu učit komplet znovu. Opět jsem měl „štěstí“ na stejného trotla, o kterém jsme se zmiňoval v jednom z předchozích dílech, a který „musel“ opět cvičit se mnou, protože nás byl lichý počet a tak jsme museli cvičit sestavy ve třech.

Číst dál...