bojovky

jujutsufasttacfitkaleidoskop

Občasník Bojovky.info

Kalendář událostí

září 2018
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fotogalerie

Videogalerie

Antibully a CATS seminář v Roztokách u Prahy - 27.04.2013 Antibully a CATS seminář v Roztokách u Prahy - 27.04.2013
Duration: 77
Date: June 5, 2014
Views: 635
Roztocký Drsoň Junior (2015) Roztocký Drsoň Junior (2015)
Duration: 200
Date: September 15, 2015
Views: 243
Roztocký Drsoň Junior (2016) Roztocký Drsoň Junior (2016)
Duration: 385
Date: October 10, 2016
Views: 198

Zápisník kendo začátečníka 7

Jelikož jsem měl zánět zvukovodu a musel brát antibiotika, na trénink jsem se bohužel nedostal. Nicméně to mi nebránilo v tom, abych si o kendu mohl nastudovat další teorii a je to věru zajímavé čtení. V tomto díle zápisků se blíže podíváme na dřevený meč bokken, řekneme si něco i o zacházení s ostrým japonským mečem a zakončíme to zamyšlením o bojových sportech, které nosí ve svém názvu "do" a "jutsu".

Číst dál...

Zápisník kendo začátečníka 6

Ve středu jsme na tréninku na závěr absolvovali zajímavý dril, kdy se postavili za sebe tři až čtyři lidi v rozumném rozestupu a zvedli svůj shinai vodorovně stranou do úrovně hlavy. Jako kdybyste si chtěli nechat na shinai usušit prádlo ;-) Vaším úkolem pak bylo prosvištět kolem nich a cvičit seky na men (hlavu). A cílem nebylo ani tak to zvládnout co nejrychleji, ale hlídat si sladění nohou, úderu a kiai (výkřiku) a hlavně vždy sekat poslední třetinou meče.

Číst dál...

Zápisník kendo začátečníka 5

Dříve, než do čehokoliv dám své srdce a čas, potřebuji vidět „celý obrázek“. To znamená poznat například i historii, způsob i náplň jednotlivých zkoušek, protože právě v systému páskování i náplni zkoušek můžete vidět, jak je systém poskládaný. Poznat jeho esenci, chcete-li. A jelikož jsem neměl odvahu se zeptat na tréninku, aby si o mně nemysleli, že již po čtyřech trénincích zajímají zkoušky, našel jsem si to sám na stránkách České federace kendo a je to docela zajímavé čtení. Dovolte mi proto se s vámi podělit o zjištěné informace.

Číst dál...

Zápisník kendo začátečníka 4

Včerejší trénink patřil mezi ty tréninky, kdy je člověk jen do počtu a jeho jediným úkolem je snažit se, aby nezranil sebe a své okolí. Nedokázal jsem se soustředit (a přitom nemyslel na nic jiného) a kiai řval tak úporně, že jsem po výuce skoro nemohl mluvit. Prostě všechno špatně…no vlastně ne. Uvědomil jsem si, jak to vypadá, když se to dělá absolutně špatně. Od technického provedení základní sestavy až po dýchání a kiai.

Číst dál...

Zápisník kendo začátečníka 3

Minulý pátek jsem si již pořídil kendo gi (kabátec), delší shinai (bambusový meč) i pouzdro jak na shinai, tak i na boken (dřevěný meč). A hned o víkendu jsem zkoušel si vše obléci a zacvičit a musím říci, že chodit cvičit jen v tričku a kraťasech mělo rozhodně své výhody. Zvláště v tomto počasí. V kendo oblečení jsem za chvíli byl na sluníčku splavený, jako kdybych běžel maratón.….

Číst dál...

Zápisník kendo začátečníka 2

Na svůj druhý trénink jsem si vzal shinai, který jsem vlastnil již několik let a používal ho příležitostně, abych ukázal nějaký princip či techniku studentům v našem klubu jujutsu. Hrdě jsem nakráčel do šatny a pochlubil se s ním instruktorovi. Ten se na něj podíval, podíval se na mě, pak zase zpět na shinai a řekl: „Hele, dobrý, moc hezký shinai. Pokud bys ovšem byl dítě.“

Číst dál...